دکتر سوسن میرزا محمدی / همه چیز در مورد کربوکسی تراپی واژن
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

همه چیز در مورد کربوکسی تراپی واژن

واژن یکی از مهم ترین قسمت های بدن هر زنی است و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیبایی و طراوت واژن نیز از اهیمت بالایی برخوردار است. یکی از مهم ترنی و پرکاربرد ترین روش ها برای جوانسازی و سفید کردن واژن، کربوکسی تراپی است

شما همچنین می توانید در ادامه فیلم صحبت های دکتر میرزا محمدی در مورد کربوکسی تراپی را ببینید :

کربوکسی تراپی چیست

کربوکسی تراپی یک روش درمانی پزشکی است که شامل تزریق گاز دی اکسید کربن به بدن می شود. این دارو برای درمان انواع بیماری ها از جمله سلولیت، چین و چروک، ترک های پوستی، اسکارها و رسوبات چربی موضعی استفاده می شود. همچنین برای بهبود گردش خون و کاهش التهاب استفاده می شود. گاز دی اکسید کربن مستقیماً به ناحیه آسیب دیده تزریق می شود، جایی که برای تجزیه سلول های چربی و تحریک تولید کلاژن کار می کند. این به کاهش ظاهر چین و چروک، جای زخم و سایر عیوب پوست کمک می کند. علاوه بر این، کربوکسی تراپی می تواند به کاهش درد و تورم و همچنین بهبود گردش خون و اکسیژن رسانی پوست کمک کند. این یک درمان ایمن و موثر است که می تواند برای بهبود ظاهر پوست و درمان بیماری های مختلف استفاده شود.

گاز CO2 یکی از مهم ترین گاز های موجود در طبیعت است . انسان در طول سال های متوالی به دانش نوین استفاده از مواد مختلف از جمله همین گاز CO2 رسیده است . از این گاز علاوه بر مصارف گسترده ی صنعتی ، برای مقاصد زیبایی نیز می توان از این گاز به روش های جدیدی استفاده نمود .

کربوکسی نام دیگر گاز CO2 و کربوکسی تراپی روشی است که در آن با تزریق CO2 به زیر پوست، می توان به رفع تیرگی بافت و همچنین جوانسازی آن کمک کرد . از این روش می توان برای از بین بردن تیرگی نقاط مختلف بدن مخصوصا واژن و زیر چشم استفاده نمود .

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که از این روش نه تنها در رفع تیرگی، بلکه به منظور بهبود وضعیت ظاهری قسمت های مختلف بدن استفاده می شود . از میان دیگر کاربرد های کربوکسی تراپی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • درمان جای زخم
  • رفع چروک های پوستی
  • جوانسازی پوست نواحی مختلف بدن
  • از بین بردن تیرگی های ناحیه تناسلی و کشاله ران
  • رفع استریای بارداری (ترک های پوستی بعد از بارداری)
  • رفع استرچ مارک یا آثار چاقی و لاغری بر روی پوست

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چگونه می توان با استفاده از CO2 به جوانسازی واژن کمک کرد؟

در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال خود را بیابید .

کربوکسی تراپی واژن

اگر شما نیز یکی از آن افرادی هستید که از رنگ واژن یا دیگر بخش های بدن خود راضی نیستند، لازم نیست که نگران باشید . امروزه روش های مختلفی برای سفید کردن واژن وجود دارند که با بهره گیری از آن ها می توان به بهترین شکل ممکن تیرگی واژن را از بین برد. یکی از این روش ها، کربوکسی تراپی واژن است .

در این روش از دستگاه مخصوصی استفاده می شود تا گاز CO2 به زیر پوست تزریق شده و پس از انجام فرایندی ساده، کلاژن سازی پوست تحریک و در نتیجه جوانسازی پوست به بهترین شکل ممکن اتفاق بیفتد .

کربوکسی تراپی در مطب دکتر میرزا محمدی

کربوکسی تراپی چگونه باعث رفع تیرگی واژن می شود؟

کربوکسی تراپی یک روش درمانی نسبتا جدید و ابتکاری برای رفع تیرگی واژن است. این یک روش غیر تهاجمی است که از گاز دی اکسید کربن (CO2) برای بهبود ظاهر پوست استفاده می کند. این درمان با افزایش اکسیژن رسانی به پوست کار می کند که به کاهش تیرگی پوست کمک می کند. گاز CO2 به ناحیه تیره تزریق می شود و رنگدانه ملانین را که باعث تیرگی می شود را تجزیه می کند. این فرآیند به روشن شدن پوست و بهبود ظاهر کلی آن کمک می کند. نتایج کربوکسی تراپی معمولاً در عرض چند هفته پس از درمان مشاهده می شود و نتایج می تواند تا شش ماه باقی بماند. این درمان نسبتاً ایمن است و حداقل عوارض جانبی دارد و برای کسانی که به دنبال کاهش تیرگی واژن هستند، گزینه ای عالی است. توجه به این نکته ضروری است که این درمان یک راه حل دائمی نیست و برای حفظ نتایج مطلوب باید به صورت دوره ای تکرار شود.

گاز CO2 به طور طبیعی تمایل بسیار زیادی به اتصال به هموگلوبین دارد . در روش CO2 تراپی با تزریق این گاز در زیر پوست، CO2 به هموگلوبین متصل می گردد و در نتیجه اکسیژن در بافت آزاد می گردد .

با افزایش غلظت اکسیژن در بافت، خون رسانی و متابولیسم در این منطقه افزایش یافته و کلاژن سازی تحریک می گردد. تحریک ساخت کلاژن، باعث رفع تیرگی های پوست و جوانسازی بافت مورد نظر می گردد .

کاربرد کربوکسی تراپی در زیبایی زنان، از بین ببرردن تیرگی ها در نواحی تناسلی، زیر بغل و کشاله های ران است . همچنین از دستگاه کربوکسی تراپی برای جوانسازی و تنگی واژن، درمان واژینیت و عوارض یائسگی زودرس شامل خشکی و سوزش واژن استفاده می شود.برای اطلاعات بیشتر مقاله وایتنینگ یا سفید کردن واژن چیست؟ را بخوانید.

هزینه کربوکسی تراپی واژن

کربوکسی تراپی واژینال یک روش درمانی غیرتهاجمی است که در سال های اخیر به طور افزاینده ای محبوب شده است. این یک راه ایمن و موثر برای درمان انواع مسائل از جمله خشکی واژن، بی اختیاری ادرار و حتی برخی از اشکال اختلال عملکرد جنسی است. درمان شامل تزریق گاز دی اکسید کربن به ناحیه واژن است که به تحریک جریان خون و افزایش تولید کلاژن کمک می کند. نتیجه بهبود سلامت واژن و افزایش لذت جنسی است.

هزینه کربوکسی تراپی واژینال بسته به نوع درمان و تعداد جلسات مورد نیاز می تواند متفاوت باشد. در صورت نیاز به درمان های اضافی برای رفع هر گونه شرایط پزشکی زمینه ای، هزینه درمان ممکن است بالاتر باشد. قبل از شروع، مهم است که در مورد هزینه درمان با پزشک خود صحبت کنید.

به طور کلی، کربوکسی تراپی واژینال یک درمان ایمن و موثر است که می تواند مزایای زیادی برای زنان داشته باشد. مهم است که قبل از شروع عمل، در مورد هزینه درمان با پزشک خود صحبت کنید، زیرا هزینه ممکن است بسته به نوع درمان و تعداد جلسات مورد نیاز متفاوت باشد. با یک برنامه درمانی مناسب، کربوکسی تراپی واژینال می تواند به بهبود سلامت واژن و افزایش لذت جنسی کمک کند. اما یادتان باشد که هزینه نباید الویت شما باشد برای کربوکسی تراپی واژن حتما به دنبال بهترین متخصص زنان باشید.

هزینه کربوکسی تراپی نیز همانند باقی روش های جوانسازی و زیبایی، بستگی به عوامل بسیار مختلفی دارد که برخی از آنها به صورت اختصار عبارتند از :

مهارت پزشک

یکی از مهم ترین عوامل در تعیین هزینه کربوکسی تراپی، مهارت، دانش، تجربه پزشک است. هرچقدر مهارت پزشک بیشتر باشد به نسبت هزینه نیز بالاتر می رود. البته به یاد داشته باشید یکی از مهم ترین واردی که در انتخاب پزشک برای کربوکسی تراپی باید در نظر بگیرید همین مهارت پزشک است که باید بدون در نظر گرفتن هزینه، بهترین پزشک را انتخاب کنید.

موقعیت مطب با کلینیک

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه کربوکسی تراپی، موقعیت کلینیک یا مطب پزشک است. در صورتی که پزشک شما در شهر های بزرگ و یا در بالاشهر کلینیک یا مطب داشته باشد، به نسبت هزیه عرضه خدمات در آن منطقه، هزینه کربوکسی تراپی نیز مشخص می شود.

تعداد جلسات مورد نیاز

هزینه انجام کربوکسی تراپی بسیار به تعداد جلسات وابسته ایت. گاهی برای فردی نیاز است تا چندین جلسه کربوکسی تراپی انجام شود و یا ممکن است برای کسی تنها دو جلسه کافی باشد و نتیجه مورد نظرش را بگیرد. به یاد داشته باشید هرچقدر تعداد جلسات کربوکسی تراپی بیشتر باشد هزینه نیز بالاتر می رود. اما به طور عادی چیزی حدود 6 الی 10 جلسه نیاز است.

همه موار گفته شده در هزنیه کربوکسی تراپی دخیل هستند و نمی توان بدون بررسی پزشک و بدون مراجعه به پزشک، هزنیه دقیقی را بیان کرد.

ماندگاری کربوکسی تراپی چقدر است؟

کربوکسی تراپی واژینال یک راه ایمن و موثر برای درمان انواع مسائل از جمله خشکی واژن، بی اختیاری ادرار و حتی برخی از اشکال اختلال عملکرد جنسی است. درمان شامل تزریق گاز دی اکسید کربن به ناحیه واژن است که به تحریک جریان خون و افزایش تولید کلاژن کمک می کند. نتیجه آن بهبود سلامت واژن و افزایش لذت جنسی است.

به صورت معمول، کربوکسی تراپی حدودا 6 ماه ماندگاری دارد. اما به خاطر داشته باشید میزان ماندگاری کربوکسی تراپی نیز به عوامل بسیار زیاد وابسته است از جمله جنس پوست، سن و واکنشی که پوست به کربوکسی تراپی نشان می دهد.

اما شما می توانید با مراقبت های لازم میزان ماندگاری کربوکسی تراپی را بالاتر ببرید.

حرف آخر

کربوکسی تراپی یکی از بهترین و کم خطر ترین روش هایی است که در از بین بردن تیرگی نقاط مختلف بدن کاربرد دارد . این نوع درمان می تواند به بهترین شکل ممکن شما را در رسیدن به ظاهر دلخواه خود کمک کند.

نکته ی مهمی که باید در مورد این روش دانست، این است که تمامی دستگاه های کربوکسی تراپی دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده امریکا هستند .

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 14 =

تماس با پزشک