دکتر سوسن میرزا محمدی / در مورد جدید ترین روش درمان عفونت واژن (پلاسما تراپی) چه میدانید؟
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

در مورد جدید ترین روش درمان عفونت واژن (پلاسما تراپی) چه میدانید؟

پلاسما تراپی یکی از روش های مختلفی است که برای از بین بردن عفونت‌های واژینال وجود دارد. اما از آن جا که این دارو ها حاوی مواد شیمیایی مختلف هستند، در بسیاری از موارد ممکن است باعث بروز عوارض مختلفی از جمله حساسیت شوند.

در مورد برخی از خانم ها نیز ممکن است پاسخ مناسبی به این روش درمان داده نشود و استفاده از دارو بیهوده باشد.

دکتر سوسن میرزا محمدی برای رفع عفونت های واژن، در مطب خود از دستگاهی منحصر به فرد و جدید به نام پلاسما DBD کمک می گیرند.

برای آشنایی پیدا کردن با این دستگاه و آگاهی یافتن از نحوه ی عملکرد آن در درمان شایع ترین بیماری زنان می توانید این مقاله را بخوانید.

شما همچنین می توانید توضیحات دکتر میرزا محمدی در مورد پلاسما تراپی واژن را در فیلم زیر ببینید:

پلاسما تراپی واژن چیست؟

همان طور که از نام آن مشخص است، پلاسما تراپی روشی است که در طی آن مشکلات واژن از جمله عفونت های مختلف و زخم هایی که در این ناحیه پدید می آیند، تحت درمان قرار می گیرند.

حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چه مشکلاتی را می توان به کمک این روش درمان کرد؟

کاربردهای پلاسما تراپی واژن

 کاربردهای پلاسما تراپی واژن بسیار گسترده است. با این شیوه درمانی بسیاری از مشکلات تناسلی بانوان و مشکلات مربوط به واژن قابل درمان است. از جمله مهم ترین کاربردهای این روش را در زیر آورده‌ایم:

درمان بی اختیاری ادرار

با بالا رفتن سن بانوان یک اختلال بسیار شایع در بانوان به نام بی اختیاری ادرار اتفاق می‌افتد. پلاسماتراپی با کلاژن سازی باعث تقویت عضلات واژن شده، در نتیجه مشکل بی اختیاری ادرار را برطرف می کند. کاری که پلاسماتراپی انجام می دهد در واقع این است که با کلاژن سازی مجرای ادراری را ضخیم می کند  و موجب می شود فرد روی خروج ادرار کنترل زیادی داشته باشد و مشکل بی اختیاری ادرارش درمان شود.   

درمان آتروفی واژن

آتروفی واژن، مشکلی تناسلی است که در آن دیواره واژن حساس و ضعیف شده و همچنین موجب ایجاد عفونت، سوزش و داشتن درد در ناحیه تناسلی به هنگام رابطه جنسی می‌شود، با استفاده از پلاسما تراپی این مشکل هم از بین می‌رود.   

درمان زگیل تناسلی

این مشکل برای بانوان خیلی آزار دهنده و دردناک است. روش پلاسماتراپی در کاهش این ویروس ها سیار موثر است ولی برای درمان کامل، بهتر است از پلاسماتراپی به کمک سایر شیوه ها استفاده کرد.

درمان عفونت راجعه تناسلی

در بانوانی که واژن آن ها بدبو است، به کمک گاز اوزون در این روش واژن کاملا ضدعفونی می‌شود و  مشکل میکروبهای بیماری زای آن نیز برطرف می‌شود و موجب سلامتی و از بین رفتن کامل این مشکل در واژن می‌شود.

کاربردهای پلاسما تراپی واژن

مزایای پلاسما تراپی واژن

روش پلاسماتراپی واژن، روشی بسیار موثر  برای درمان انواع بیماری های واژن است به این صورت که با یکبار انجام پلاسما تراپی چندین مشکل ناحیه واژن برطرف خواهد شد. بعضی از مزایای آن شامل موارد زیر می‌شود:

 • جوانسازی واژن با این روش کاملا  قابل انجام است به این صورت که به کمک تزریق پلاسما، کلاژن سازی و  نهایتا طراوت بخشیدن به ناحیه واژن است.
 • این روش درمانی زیبایی واژن، به آبرسانی واژن هم می‌تواند کمک کند.
 • بعلاوه زیبایی واژن این روش به بهتر شدن رابطه جنسی کمک زیادی می‌کند و پس از انجام آن میل جنسی شما افزایش می‌یابد و ارگاسم نیز بیشتر می‌شود.
 • این روش بدون برش، خونریزی، ایجاد زخم یا نیاز به عمل جراحی و غیره انجام می‌شود.  
 • در این روش از هیچ گونه ماده شیمیایی هم استفاده نمی‌شود که موجب ایجاد عارضه های احتمالی پس از آن شود.
 • این روش درمانی زیبایی برای نواحی مختلف واژن هیچ گونه محدویت سنی ندارد.
 • مشکل بسیاری از بانوان تیرگی ناحیه واژن است که برای سفید کردن آن می‌توان از پلاسماتراپی استفاده کرد و روشی کاملا موثر است.
 • بعد از انجام پلاسماتراپی می‌توانید به فعالیت‌های روتین خود برگردید و هیچ اختلالی در روند انجام فعالیت‌های شما بوجود نمی‌آورد و  دوره بهبودی آن خیلی کوتاه است.

 سایر فواید درمانی زیبایی پلاسماتراپی واژن

شاید شما هم از خود بپرسید این روش چه فواید درمانی زیبایی به همراه دارد. در زیر به چند مورد اشاره می‌کنیم:

تجدید نقطه جی در زنان

نقطه جی(جی اسپات) از جمله نقاط بسیار مهم در زنان است که نقش آن در تحریک جنسی خیلی زیاد است، همچنین نقش بسیار موثری در ارتقاء سلامت جنسی دارد.

تنگی واژن

از جمله مواردی که باعث شده است این شیوه بسیار طرفدار داشته باشد نقش آن در تنگی واژن است. پلاسماتراپی با تحریک فاکتورهای رشد واژن نقش بسیار موثری در تنگی واژن دارد.

درمان عفونت های واژنی

همان طور که قبلا هم اشاره شد این روش در درمان انواع عفونت‌های واژنی بسیار موثر است و با آزاد کردن گاز دی اکسید کربن در بدن به درمان قطعی عفونت واژن کمک می‌کند.

علاوه بر موارد بالا در این قسمت به فوائد پلاسما درمانی واژن، در ناحیه بیرونی آن می پردازیم، این شیوه می‌تواند ظاهری بسیار زیبا به واژن بدهد. از جمله فوائد این شیوه در بخش خارجی واژن به موارد زیر اشاره می‌کنیم:  

 • با پلاسماتراپی واژن سفید می‌شود.
 • چین و چروک واژن از بین می‌رود.
 • این شیوه خشکی واژن را تا حد زیادی کاهش می دهد.
 • این شیوه مشکل بی اختیاری ادرار نوع خفیف را برطرف می‌کند.
پلاسما تراپی واژن در تهران
شما می توانید در مطب دکتر سوسن میرزا محمدی به صورت سرپایی و بدون درد پلاسما تراپی واژن انجام دهید. با ما تماس بگیرید.

دستگاه پلاسما تراپی واژن

پلاسما درمانی واژن می تواند به دو روش ED و DBD انجام شود و کاربرد هر یک از آن ها متفاوت است.

از پلاسما ED برای درمان هر چه بهتر ضایعاتی مثل خال ها و زگیل های تناسلی و همچنین جوانسازی واژن از طریق از بین بردن چین و چروک ها استفاده می شود.

در همین راستا از پلاسما DBD برای ضدعفونی کردن واژن و از بین بردن واژینیت و عفونت هایی از جمله عفونت قارچی واژن بهره گرفته می شود.

درمان قطعی عفونت واژن با دستگاه پلاسما DBD

زمانی که شما طبق مشاهدات بالینی خود بروز عفونت در ناحیه تناسلیتان را تشخیص می دهید، باید حتما به متخصص زنان مراجعه کنید و نباید به هیچ عنوان خود درمانی کنید.

در بسیاری از موارد این عفونت ها به کمک تجویز دارو از بین می روند اما در برخی از حالات نیز ممکن است پاسخی به درمان دارویی داده نشده و مجبور به بهره گیری از روش پلاسما تراپی DBD شوید.

البته نباید همیشه این راه را به عنوان اقدام جایگزین در نظر گرفت؛ بسیاری از بانوانی که از مزایای پلاسما درمانی آگاه هستند، خواهان درمان مشکلات واژینال خود به این روش خواهند بود.

همچنین دستگاه پلاسما DBD با تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل ویروس ها و باکتری ها می تواند از ابتلا به عفونت های تناسلی جلوگیری کند.

در شکل زیر می توانید تمامی قسمت های این دستگاه پیشرفته را مشاهده کنید.

عکس-دستگاه-پلاسما-تراپی-واژن
عکس دستگاه پلاسما تراپی واژن را می توانید در شکل بالا ببینید. استفاده از این دستگاه موثر ترین روش برای درمان مشکلات واژینال است.

از بین بردن جای بخیه سزارین

از دستگاه پلاسما تراپی DBD می توان همچنین برای از بین بردن زخم های ناحیه تناسلی که به دلایل مختلف از جمله ابتلا به بیماری ویروسی HPV ایجاد شده اند، زگیل ها و تبخال های تناسلی استفاده کرد.

از مهم ترین روش محبوبیت این روش در میان خانم ها می توان به توانایی دستگاه پلاسما DBD در از بین بردن و محو کردن جای بخیه سزارین اشاره کرد.

در حقیقت، زایمان سزارین روشی است که در طی آن با ایجاد برشی در ناحیه شکم می توان به رحم دسترسی پیدا کرد و روند زایمان را برای مادر و جنین آسان نمود.

اما بسیاری از زنان به دلیل باقی ماندن جای بخیه از انجام این روش زایمان می ترسند. با اطلاع یافتن از مزایای پلاسما تراپی برای از بین بردن جای بخیه سزارین دیگر نیازی به ترسیدن نیست.

هزینه پلاسما تراپی واژن

پلاسما درمانی روشی نوین است که امروزه از آن بیش از هر چیز برای درمان مشکلات واژن استفاده می شود.

از آن جا که وسعت خدمات این دستگاه بسیار زیاد است، برای آگاهی یافتن از هزینه ای که باید برای انجام پلاسما تراپی بپردازید، ابتدا باید توسط پزشک تحت معاینه قرار بگیرید. حتی شاید لازم باشد که آزمایش هایی را انجام بدهید.

برداشتن خال با پلاسما

یکی دیگر از مزایای بهره گیری از روش پلاسما تراپی در ناحیه واژن این است که در صورت وجود خال در این قسمت، می توان آن ها را با استفاده از پلاسما از بین برد.

در حقیقت می توان این ادعا را داشت که تمامی مشکلات واژینال از لحاظ ظاهری و عفونی به کمک این روش قابل از بین بردن و درمان هستند.

آیا پلاسما تراپی درد دارد؟

جوا ب این سوال منفی است. همواره از پلاسما تراپی به عنوان آسان ترین، بی عوارض ترین و موثر ترین روش درمان مشکلات مختلف واژن از جمله عفونت ها یاد می شود. این روش نیازی به ایجاد برش ندارد و تهاجمی نیست.

پلاسما تراپی سرپایی است و انجام آن هیچ دردی ندارد.

دکتر سوسن میرزا محمدی با بهره گیری از دستگاه های جدید و به روز می توانند در زمینه ی درمان این مشکلات به شما کمک کنند. برای دریافت اطلاعات تماس با دکتر میرزا محمدی اینجا کلیک کنید.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پزشک